İç Ses

Scheduled on

Çarşamba 18:00 19:00

Müzik Programı

Tagged as:
Şarkıların içinden gelen derin seslere kulak verin, size neler söylüyor bi'dinleyin.

Her hafta farklı türlerde pek çok şarkıyı içimizden geldiğince yorumladığımız İç Ses her hafta Çarşamba günleri saat 18.40'da Radyo Elalem'de...

Şarkıların içinden gelen derin seslere kulak verin, size neler söylüyor bi’dinleyin.

Her hafta farklı türlerde pek çok şarkıyı içimizden geldiğince yorumladığımız İç Ses her hafta Çarşamba günleri saat 18.40’da Radyo Elalem’de…


Read more

İç Ses crew

Kimsin? Ben Emir Neden Radyo Elalem? Kendimi en iyi yansıtabileceğim platform Radyo Elalem’de n’apıyorsun? Açıklamalı müzik çevirileri ve konseptsel müzik listeleri Radyo Elalem desek? "Yeni Nesil Radyo"

Kimsin? Neden hâlâ daha cevaplamayan bilmem kaç asırlık felsefe sorusu sordunuz ki... Kim olduğuma net bir cevap veremeyeceğim, o yüzden "kendini bilmez bir genç", nasıl? Neden Radyo Elalem? Babaanesi'nin "mıstafa" diye seslendiği demirbaş radyosuyla büyüyen bir genç olarak, radyo benim için hiç oynayamadığım parklar, sözlerini bilmeden eşlik ettiğim şarkılar; çocukluğum. Radyo Elalem ise çocukluğum olan radyoya bir de gençliğimin ilave edilmesi. Radyo Elalem’de n’apıyorsun? Atmosfere dalga boyu yüksek frekanslar gönderiyorum. Sonra siz onları alıyorsunuz, radyasyon felan işte ama... Ek iş olarak da mikser buluyorum ordan burdan, bilirsiniz, radyo geçindirmek zor. Radyo Elalem desek? "Yine ne oldu?" "Yine ne olmadı?" Cümlelerinin toplantılarda devir daîm ettiği, uğrunda çok şey tüketilen (zaman, para, not, sabır vb.) bir hengâme. Ama en sevdiğim hangâme, orası da öyle!

Kimsin? çok geniş cevaplar verilebilecek bir soru, şimdilik kısaca eftelya diyorum. kim olduğum, nasıl biri olduğum programlar sayesinde zamanla anlaşılacaktır. Neden Radyo Elalem? neden radyo desek daha doğru olur. radyo programcısı ve dinleyici arasındaki bağı seviyorum bu yüzden radyodayım, Radyo Elalem’in ise “kendimizi ifade ediş platformu” olması nedeniyle buradayım. ayrıca böyle güzel emekler harcanan, yerinde terler döktüğümüz bir radyoda bulunmamak olmazdı. Radyo Elalem’de n’apıyorsun? fikirlerimi, müzik zevkimi, bilgilerimi insanlarla paylaştığım programlar yapıyorum. kendimce dünyaya iz bırakıyorum da diyebilirim. Radyo Elalem desek? derim ki; çok yorulduk, düştük, kalktık ama işte Radyo Elalem bu. Radyo Elalem = emek desem her şeyi açıklar bence.

Kimsin? bir şeyler üretmeye çalışan, bir şeyler değiştirmek isteyen, bir şeyler uğruna mücadele eden genç sosyal bilimci. Neden Radyo Elalem? fısıltılardan hoşlanmıyorum, duyurmak lazım Radyo Elalem’de n’apıyorsun? karpuz kurabiye Radyo Elalem desek? boş zihinlerle savaşan tutku dolu gençlerin yaşadıkları dünyaya dair tek umudu, iki çift lafı, dev mücadelesi!

Kimsin? Tarihe, siyasete meraklı; sanat aşığı ve sosyal bilimci olmanın hakkını verebilmek için çabalayan hadsiz bir liseli. Neden Radyo Elalem? Gençler sesini duyurmalı. Radyo Elalem'de Napıyorsun? Jingle'dır, slogandır; kör topal kafiyeler, tatlı şeyler bulmaya çalışıyorum. Tek tük programlarda sesimi duyuruyorum. Aslında ekibin her bir üyesi olarak aylardır Radyo Elalem'i "kurabilme" çabası içinde bolca emek harcıyoruz. Radyo Elalem Desek? Bir grup hevesli sosyal bilimci gencin seslerini duyurma adına tırnaklarıyla kazıyarak çıktığı yolculuk. Bakmayın beste sürecinin sancılı olduğuna, ezgiler kulağınıza hoş gelecek!


[There are no radio stations in the database]