Hakkımızda

‘Radyo kuruyoruz var mısınız?’ sorusuna ‘Şüphesiz’ cevabını veren, sınav haftası dahil okul çıkışlarında evlerine gidip ders çalışmak yerine 3 saati aşkın toplantılarda kafa patlatan, iki kuruşu bir araya getirebilmek için kermes yapan, çıkartma bastırıp satan, okullarının depo olarak kullandığı 5m2‘lik koridordan bozma odayı ciğerlerine çamaşır suyu işleyene kadar imece usulü temizleyip duvarlarını yumurta kutularıyla kaplayarak stüdyoya dönüştüren, elalem’e sesine duyurmak amacıyla yola koyulan yaşları 17’yi geçmeyen 17 gencin hikayesini okudunuz.

hakkımızda Türkiye’nin en genç radyosusu

Şimdi de sıra onların hikâyesine kulak vermekte.

 

Kimsin? Boşum Neden Radyo Elalem?   Radyo Elalem'de n'apıyorsun? Çorbalara tuz serpiyorum. Radyo Elalem desek? Dinamik, özgün ve tutkulu 17 gencin çabası.  

Kimsin? bilmem kaç milyar organizmadan sadece biri, dünyada tek mi yoksa sadece bir toz zerresi mi hala karar verememiş bir insan tanesiyim Neden Radyo Elalem? çünküüü, çünkü radyo benim için bir YAŞAM BİÇİMİ... her zerremde frekanslarını hissetmekten zevk aldığım bir tutku adeta(!) Radyo Elalem’de n’apıyorsun? “ya peki biz şimdi ne yapacağız?” diye soruyorum. Radyo Elalem desek? gençlik. sesini duyurmak için her türlü zorluğa göğüs geren, yaşları on yediyi geçmeyen genç topluluk. acemi ama kararlı, parası yok ama umudu var. önünde büyük duvarları ama duvarlardan daya güçlü fikirleri olan insan topluluğu.

Kimsin? çok geniş cevaplar verilebilecek bir soru, şimdilik kısaca eftelya diyorum. kim olduğum, nasıl biri olduğum programlar sayesinde zamanla anlaşılacaktır. Neden Radyo Elalem? neden radyo desek daha doğru olur. radyo programcısı ve dinleyici arasındaki bağı seviyorum bu yüzden radyodayım, Radyo Elalem’in ise “kendimizi ifade ediş platformu” olması nedeniyle buradayım. ayrıca böyle güzel emekler harcanan, yerinde terler döktüğümüz bir radyoda bulunmamak olmazdı. Radyo Elalem’de n’apıyorsun? fikirlerimi, müzik zevkimi, bilgilerimi insanlarla paylaştığım programlar yapıyorum. kendimce dünyaya iz bırakıyorum da diyebilirim. Radyo Elalem desek? derim ki; çok yorulduk, düştük, kalktık ama işte Radyo Elalem bu. Radyo Elalem = emek desem her şeyi açıklar bence.

Kimsin? Siyasete ve tarihe oldukça meraklı çok düşünen tarih okumayı seven, İlyasköy'den çıkma bir Kavaklı, evet Kavaklı hatta Gavah. Neden Radyo Elalem? Ne bileyim ben neden. Neden diye sormuşlar ne bileyim neden. Radyo Elalem’de n’apıyorsun? Elimden gelen her şeyi. Radyo Elalem desek? Parasız fikir beş para etmiyor sözünü gerçekten doğruladığım hevesli gençlerin mükemmel ötesi ürünü.

Kimsin? Ben Emir Neden Radyo Elalem? Kendimi en iyi yansıtabileceğim platform Radyo Elalem’de n’apıyorsun? Açıklamalı müzik çevirileri ve konseptsel müzik listeleri Radyo Elalem desek? "Yeni Nesil Radyo"

Kimsin? Tarihe, siyasete meraklı; sanat aşığı ve sosyal bilimci olmanın hakkını verebilmek için çabalayan hadsiz bir liseli. Neden Radyo Elalem? Gençler sesini duyurmalı. Radyo Elalem'de Napıyorsun? Jingle'dır, slogandır; kör topal kafiyeler, tatlı şeyler bulmaya çalışıyorum. Tek tük programlarda sesimi duyuruyorum. Aslında ekibin her bir üyesi olarak aylardır Radyo Elalem'i "kurabilme" çabası içinde bolca emek harcıyoruz. Radyo Elalem Desek? Bir grup hevesli sosyal bilimci gencin seslerini duyurma adına tırnaklarıyla kazıyarak çıktığı yolculuk. Bakmayın beste sürecinin sancılı olduğuna, ezgiler kulağınıza hoş gelecek!

Kimsin? Gözlüklü ve Çarşambalı biri. Yeri geldiğinde şahsına münhasır kemancıgillerden yeri geldiğinde kalbi kırık tribün çocuğu. Neden Radyo Elalem? Harika bir ekip ile harika bir iş ve eğlence dolu anılar... Neden yenileri eklenmesin? Radyo Elalem'de n'apıyorsun? Şu anda belli programlara ve müziğe yardımcı oluyorum. Radyo Elalem desek? Dünyada iyi şeyler de oluyor

Kimsin? Ben Naz Kuru,beni tanımanız için yeterli bir açıklama değil fakat kendimi tanımlayacak kelimeler bulmakta çok zorlandım. Neden Radyo Elalem? Neden bilmiyorum ama iyi ki Radyo Elalem. Radyo Elalem’de n’apıyorsun? Biyografi, haber, müzik, şiir programlarında yer alıyorum. İçerik üretmede ve sunuculukta arkadaşlarıma destek oluyorum. Radyo Elalem desek? Pırıl pırıl gençlerin 4 duvar gibi bir şey arasında verdiği yaşam mücadelesi,ufak tefek heyecanlar,asla bitmeyen engelleri...

Kimsin? bir şeyler üretmeye çalışan, bir şeyler değiştirmek isteyen, bir şeyler uğruna mücadele eden genç sosyal bilimci. Neden Radyo Elalem? fısıltılardan hoşlanmıyorum, duyurmak lazım Radyo Elalem’de n’apıyorsun? karpuz kurabiye Radyo Elalem desek? boş zihinlerle savaşan tutku dolu gençlerin yaşadıkları dünyaya dair tek umudu, iki çift lafı, dev mücadelesi!

Kimsin? sosyal bilimci olmak için debelenen bir sosyal bilimliyim Neden Radyo Elalem? içinde bulunduğumuz hengamede üstümüze yığılan niteliksiz angaryalardansa kaliteli bir işte olmak istedim sanırım 🤷🏻‍♀ Radyo Elalem'de n'apıyorsun? mevcudiyetimin izin verdiği kadarıyla elimden geleni 💁🏻‍♀ Radyo Elalem desek? engel aşma konusunda profesyonelliğe doğru giden, azimli, ağzı iyi laf yapan, fakir - ama tabii ki gururlu- 17 radyocu genÇ

Kimsin? Neden hâlâ daha cevaplamayan bilmem kaç asırlık felsefe sorusu sordunuz ki... Kim olduğuma net bir cevap veremeyeceğim, o yüzden "kendini bilmez bir genç", nasıl? Neden Radyo Elalem? Babaanesi'nin "mıstafa" diye seslendiği demirbaş radyosuyla büyüyen bir genç olarak, radyo benim için hiç oynayamadığım parklar, sözlerini bilmeden eşlik ettiğim şarkılar; çocukluğum. Radyo Elalem ise çocukluğum olan radyoya bir de gençliğimin ilave edilmesi. Radyo Elalem’de n’apıyorsun? Atmosfere dalga boyu yüksek frekanslar gönderiyorum. Sonra siz onları alıyorsunuz, radyasyon felan işte ama... Ek iş olarak da mikser buluyorum ordan burdan, bilirsiniz, radyo geçindirmek zor. Radyo Elalem desek? "Yine ne oldu?" "Yine ne olmadı?" Cümlelerinin toplantılarda devir daîm ettiği, uğrunda çok şey tüketilen (zaman, para, not, sabır vb.) bir hengâme. Ama en sevdiğim hangâme, orası da öyle!

[There are no radio stations in the database]